CaD new era
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CaD new era

BRAVE CHAOS AND DESTRUCTION'S WARRIORS PRESENT:
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

  Shaman - Restoration WoTLK (patch 3.3.5a)

Go down 
АвторСъобщение
Sadeye
Admin
Sadeye


Брой мнения : 116
Join date : 30.05.2011
Местожителство : Бургас

 Shaman - Restoration WoTLK (patch 3.3.5a) Empty
ПисанеЗаглавие: Shaman - Restoration WoTLK (patch 3.3.5a)    Shaman - Restoration WoTLK (patch 3.3.5a) EmptyПон Май 30, 2011 12:05 pm

TROLL SHAMAN - RESTORATION

Тук ще разгледам дървото на талантите на ресто шаман, които сpоред мен са удачни да бъдат построени за правилното фукнциониране на този тип герои.

Improved Healing Wave – намаля времето на кастване на Healing Wave, талант важен при критични ситуации на битката, но в комбинация с Nature’s Swiftness. Слагам 5 таланта тук.

Totemic Focus – намаля маната, която изразходвате за да пуснете 4те тотема и удължава времетраенето им. За мен този талант е повече за PvP, тъй като там битката е в малък обхват и са нужни за по-дълго време и съответно не залагам на него.

Improved Reincarnation – намаля времето (CD), за което можете да се съживите на 7мин. и увеличава маната и живота, на който ще ви съживи с 10%. Аз лично не съм качила този талант, защото имам такъв „Glyph”, но затова по-надолу.

Healing Grace – намаля трийт-а, или така казано аггро, когато хийлвате с 15% и намалява възможността да ви бъдат премахнати кастовете на хийл-а с 30%. Тук 3 таланта (често хийл-ърите взимат аггро поради този факт, че кастват по-голям хийл, от колкото удари нанася танка – с този талант опитваме да избегнем това неудобство Wink ).

[b]Tidal Focus – задължителен талант!!! Намаля маната, която се изразходва за хийл с 5%, ако сте качили до край, както ви съветвам да направите.

Improved Water Shield – хм, дано се задържи работещ този талант Razz. Имате 100% шанс да възвърнете мана, когато ползвате Healing Wave, 60% при Lesser Healing Wave и 30% при Chain Heal. Аз одобрявам този талант – в критични ситуации дори и 100 единици мана са животоспасяващи . 3 броя таланта и тук.

Healing Focus – Намаля със 70% пораженията от атаките върху вас, докато хийл-вате. Супер е – тук на макс таланта.

Tidal Force – Увеличава критичния хийл (в добрия смисъл разбира се) с 60%. Всеки следващ хийл намаля шанса с 20%. Трае 20сек като се активира. Цък и тук 1 талант.

Ancestral Healing – Намаля пораженията от атаки върху човекът, който хийл-вате с 10% за 15сек. Одобрявам тази способност. Качваме до край и тук.

Restorative Totems – Увеличава ефекта от Mana Spring Totem с 20%(често го ползваме ресто шаманите, като се стигне до крайни моменти) и увеличава хийл-а от Healing Spring Totem с 45%. Да го качим и този талант.

Tidal Mastery – Харесвам този талант – увеличава с 5% и хийл и атаките, ако го качите до край.

Healing Way – Увеличава стойността на Healing Wave с 25%. И него да качим.

Nature’s Swiftness – Нещо неизменно нужно при напечени райдове . Когато активирате тази магия(защото в книгата ви с магии ще се появи и като магия), имате 10сек да изберете следващата магия, която изисква време за кастване и тя мигносе превръща в мигновена. (т.е. ако трябва да хийл-нете с Healing Wave, който изисква 2.14мин, при активиране на тази магия, хийл-а става мигновен.

Focused Mind – Намаля всеки вражески Silence/Interrupt ефект върху шамана с 10%. За мен не е особено важен талант, тъй като играя само PvE и обикновено на райд има други класове, които имат такива магии за премахване на тези неприятни магии. Така че аз не съм качила този талант.

Purification – Увеличава с 10% ефекта от всички хийл-ващи магии. 5 бройки и тук .

Nature’s Guardian – Когато здравето (животът) ви падне под 30%, той се увеличава с 3% за 10сек. Тук съм пас.

Mana Tide Totem – Шаманът слага тотем, който взима 10% от живота му, но му възвръща 6% от маната на всеки 3сек, в продължение на 30сек. С две ръце за таланта .

Cleanse Spirit – Този талант ви дава и магия, която премахва 1 отровен ефект, болестен или проклятие. Аз съм заложила на него, но може да бъде и пропуснат ако 1 талант ви е нужен за нещо друго.

Blessing of the Eternals – Увеличава шанса за критикъл на магиите, които се кастват с 4% и увеличава шанса да добавите Earthliving heal на някой играч с 80%, когато той е на или под 35% от живота си. 2 таланта слагаме тук.

Improved Chain Heal – Най-важната магия на ресто шамана. По принцип шаманът е масов хийл-ър, т.е. помага н повече от 1 играчи едновременно. Този талант увеличава верижния хийл с 20%. Няма начин да пропуснем този талант.

Nature’s Blessing – Увеличава силата на хийл-а ви, равен на 15% от вашия Intellect. Mаксимум таланти и тук.

Ancestral Awakening – Когато направите критичен хийл, с която и да е магия, призовавате Ancestral дух, който ви помага и мигновено хийл-ва с 10% от хийл-а човекът с най-малко живот от райда, който е в обхвата ви до 40 ярда. Преди време не работеше и не съм използвала този талант, сега май също няма ефект. Пропускам (лично аз) тук.

Earth Shield – Защитава човекът, на който давате този щит. Намаля времето за каст, когато го атакуват с 30% и дава 165 единици от живота му, които се превръщат в живот, когато го атакуват. Щитът издържа на 8 удара, върху този, на който сте го сложили и трае 10мин. Може да бъде даван само на 1 човек, който принципно е танкът Wink. Качваме таланта, който и същевременно ви дава този щит като магия.

Improved Water Shield – Би трябвало да увеличи ударите, които издържа играчът, носещ този щит с 2, но малко не поработва. Увеличава хийл-а връщащ се към притежателя на щита при всеки удар по него с 10%. Цък 2 пъти и тук – нали трябва да пазим танка.

Tidal Waves – Когато ползвате Chain Heal/Riptide, имате 100% шанс да намалите времето за кастване на Healing Wave с 30% и увеличавате шанса от по-добър ефект на Lesser Healing Weave с 25%. В допълнение Healing Wave и Lesser Healing Wave, получават съответно 20% и 10% от вашия бонус хийл ефект. Тук качваме докрай.

Riptide – Хийл-ва посоченият от вас играч между 766 – 830 живот еднократно и допълнително между 795 – 800 за 15сек. Следващият ви Chain Heal на 15сек ще се превърне в супер хийл и ще увеличи ефекта на Chain Heal с 25%. Не можете да го пропуснете .

Ще се спра и на Glyph-овете, които според мен са важни за масовия хийл-ър.


Major Glyphs –
1. of Chain Heal – добавя още един човек към масовия хийл, т.е. можете да хийл-вате 5 души едновременно.
2. of Lesser Healing Wave – увеличава хийл-а с 20%, също се комбинира добре, ако го насочите към играч, на който сте сложили.
3. of Earth Shield – увеличава хийл-а от Eаrth Shield, т.е. животът, който му се възвръща при всеки удар срещу този, на който сте го сложили с 20%.

Minor Glyphs –
1. of Astral Recall – намаля времето, през което не можете да ползвате Astral Recall на 7мин и половина.
2. of Renewed Life – нямате нужа да купувате повече регенти за да можете да се съживявате . Супер нали.
3. of Water Shield – Дава ви още един чардж на водния щит, т.е. ви възвръща не по 3, а вече по 4х100 мана на 5сек.

П.С. Ето как изглежда и моето дърво на таланите: https://2img.net/r/ihimizer/img69/2528/restod.jpg

Относно енчанти и сокети: има 2 направления за ресто шамана - или много мана(интелект) и хейст, или спел и хейст.
Аз съм избрала спел й хейст, т.е. бързина на каста и крит на хийл-а, но тъй кaто новите т10 сетове нямат мана реген, някъде съм допълвала с такива енчанти или сокети.

Сокети:
Head
- 11 Mana/5sec + 3% critical heling effect; 23 Spell Power

Shoulders
- 10 Haste + 5 Mana/5sec

Back/Cloack
- 12 Spell Power + 10 Haste Rating

Shoulders
- 10 Haste + 5 Mana/5sec

Chest
- 23 Spell Power
- 20 Haste Rating

Wrist/Bracers
- 20 Haste Rating

Hands
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating

Waist
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating
- 20 Haste Rating(ако позволява 3 дупки на колана)

Legs
- 23 Spell Power
- 20 Haste Rating

Feet/Boots
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating
- 20 Haste Rating

Chest
- 23 Spell Power
- 20 Haste Rating

Wrist/Bracers
- 20 Haste Rating

Hands
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating

Waist
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating
- 20 Haste Rating(ако позволява 3 дупки на колана)

Legs
- 23 Spell Power
- 20 Haste Rating

Feet/Boots
- 12 Pell Power + 10 Haste Rating
- 20 Haste Rating

Енчанти:
Head
- 30 Spell Power + 5 Mana/5sec

Back/Cloack
- 23 Haste Rating

Chest
- 10 All Stats

Wrist/Bracers
- 30 Spell Power

Hands
- 28 Pell Power

Legs
- 50 Spell Power + 20 Spirit

Feet/Boots
- 18 Spirit

В зависимост от професията, може да се слагат на пръстените сокети и енчанти, ако позволяват - 2x20 Haste Rating; 2x28 Spell Power за професия Enchanting.

Върнете се в началото Go down
https://cadguild.forum.st
 
Shaman - Restoration WoTLK (patch 3.3.5a)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Wotlk 3.3.5 Druid Restoration
» WotLK Tank Warrior (patch 3.3.5a)
» Shaman on Cata
» Druid : Restoration PVE

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
CaD new era :: PvE дискусии :: Healing Discussion-
Идете на: