CaD new era
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CaD new era

BRAVE CHAOS AND DESTRUCTION'S WARRIORS PRESENT:
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие

Go down 
АвторСъобщение
Influenza
Member
Influenza


Брой мнения : 77
Join date : 30.05.2011
Age : 36
Местожителство : Пловдив

Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие Empty
ПисанеЗаглавие: Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие   Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие EmptyПон Май 30, 2011 12:10 pm

Холи прийста е доста труден за игра клас, изисква бързина на реакциите, разбиране на класа както и пространствено мислене, т.е трябва да можеш, да прецениш кога и как да използваш различни нестандартни комбинации за да спасиш както себе си така и рейда.
Ето защо реших да споделя с вас това което аз съм научила за този клас, ако някой реши да допълва или поправя, темата е отворена за дискусии и критика.
За холи прийст, според мен едно от най-добрите решения, в избора на развитие и ротация е - масовият хел. Сам по себе си този клас е чудесно пригоден за този тип развитие и позволява на играча да използва на макс капацитета на героя си в тази насока.


Стат:
1. Спирит - Increases health regeneration while not in combat and mana regeneration per 5 sec while not casting. Спирита е тясно свързан с вашия mana regen в комбат, което го прави един от най важните статове за холи прийста. Това е така понеже един от основните проблеми на прийста хелер, е големият разход на мана който изискват по-голямата част от спеловете му. Поради тази причина играчът трябва да намери начин да компенсира бързо и адекватно този разход по време на рейд, една част от решението на този проблем са итемите със спирит.
2. Спел пауар - този стат е тясно свързан с bonus healing- a на вашия герой, колкото повече спел пауар имате, толкова повече се увеличава хилинга ви.
3. Спел хейст - increases the speed that your spells cast by .. % . Холи прийста развит на масов хел използва като основна част от ротацията си спелове с доста голям каст тайм, като [Prayer of Healing] например (3 сек. каст тайм), за да компенсира загубата на време от страна на каст тайма играчът трябва да съобрази, да намали този каст до минимум, това е възможно с изполването на различни регенти от професиите, но като цяло се препоръчват итеми със спел хейст.
4. Интелект - increase mana by.. and spell critical hit by ..%. Също важен стат за развитиети на вашия холи прийст.
5. Critical strike rating - тясно свързан с вашия crit chance на холи спелове. Лошото в случая е че повечето итеми които съдържат спел хейст, са ощетени от страна на critical strike rating, поради което играчът трябва да избира в каква насока да развива героя си - на хейст или на крит. Аз лично предпочитам развитието на хейст, понеже крита може да се компенсира от талантите до колкото ви е нужен, а хейста не.


Комбинациите на сетовете за различните играчи са по-добри или по-лоши в различна степен.


2 Т9- ако нямате нещо по добро, става.
4 Т9- добро
2 Т10- много добро
4 Т10- отлично (особено за масов хел) като е добре честът ви да бъде - [Sanguine Silk Robes] от blood princes



Енчанти:
1. Head - [Arcanum of Blissful Mending] - 30 sp and 10 mana per 5 sec, revered whit The wyrmest accord;
2. Shoulder - [Greater Inscription of the Crag] - 24 sp and 8 mana per 5 sec, exalted whit The sons of hodir;
3. Back - 10 spirit and 2% reduceд threat - от енчантер;
4. Chest - 10 all stats - от енчантер;
5. Wrist - 30 sp - от енчантер;
6. Hands - 28 sp - от енчантер;
7. Legs - 50 sp and 20 spirit - кит за панталони от тейларинг;
8. Feet - 18 spirit - от енчантер;


Сокети:
В зависимост от итемите с които разполагате е добре да изберете - [Reckless Ametrine] ( sp i haste) , [Purified Dreadstone] (sp i spirit) или [Intricate Eye of Zul] (sp i haste), понеже съчетават статовете от които най-много имате нужда. Ако говорим за мета сокети, аз лично предпочитам [Ember Skyflare Diamond] (25 sp and 2% intelekt).



Глифове:
За холи прийста от съществена важност са major- глифовете, minor - не играят толкова важна роля. Аз използвам следните, от които съм много доволна :
1. [Glyph of Prayer of Healing] - major
2. [Glyph of Flash Heal] - major
3. [Glyph of Renew] - major

В началото на тази тема споменах, че за да играеш добре с холи прийст трябва да имаш пространствено мислене, ротацията на всеки един играч избрал този клас зависи предимно от самия него. В инстанциите в които ходим всеки бос изисква различна ротация, т.е поредноста на спеловете които използвате е различен, това че развитието ви е масов хел неозначава че трябва да хелвате само с масови спелове.
Основните спелове които един масов хел използва са следните : [Prayer of Healing] ; [Circle of Healing] ; [Renew] ; [Prayer of Mending] ; [Flash Heal] ; горе долу поредноста е същата и пак казвам всеки бос изисква различна последователност в използването на спеловете поради което холи прийста няма точно определено фиксирана ротация, т.е. неговата ротация не е константа.

Ето някои макрота които на мен са ми доста полезни, с тях не губя ценно време да target- вам играча, а просто посочвам с мишката върху него и хеалвам :

1. Flash heal - #showtooltip Flash Heal(Rank 11)
/cast [target=mouseover, exists]Flash Heal(Rank 11)
2. Grater heal - #showtooltip Greater Heal(Rank 9)
/cast [target=mouseover, exists] Greater Heal(Rank 9)
3. Renew - #showtooltip Renew(Rank 14)
/cast [target=mouseover, exists] Renew(Rank 14)
4. Poh - #showtooltip Prayer of Healing(Rank 7)
/cast [target=mouseover, exists] Prayer of Healing(Rank 7)
5. Pom - #showtooltip Prayer of Mending(Rank 3)
/cast [target=mouseover, exists] Prayer of Mending(Rank 3)
6. Pws - #showtooltip Power Word: Shield(Rank 14)
/cast [target=mouseover, exists] Power Word: Shield(Rank 14)


P.S.


На вниманието на всички играчи решили да играят с холи прийст, моля изкарайте си [Guardian Spirit] от книжките и го използвайте.

Ето развитието на талантите които използвам:


Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие Wowscrnshot052811121204Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие Wowscrnshot052811121215Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие Wowscrnshot052811121219Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие Wowscrnshot052811121224
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/?ref=home
 
Холи прийст ПВЕ ротации макрота и развитие
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
CaD new era :: PvE дискусии :: Healing Discussion-
Идете на: